×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تاریخچه

 

درخواست تأسیس مرکز تحقیقات بیهوشی اولین بار در اسفند ماه 1384 به ریاست محترم وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارائه شد. با عنایت خداوند متعال و کوشش و دلسوزی دست اندرکاران امر پس از طی شدن مراحل اداری بالاخره مرکز تحقیقات بیهوشی در بهمن ماه سال 1386 بطور رسمی فعالیت خود را آغاز نمود. 

با سپری شدن مراحل گوناگون و با توجه به فعالیت های چشمگیر مرکز، در نهایت طی یکی از جلسه های شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی در مرداد ماه سال 1387، موافقت اصولی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی جهت مرکز تحقیقات بیهوشی صادر گردید. مهرماه همان سال با انتخاب جناب آقای پرفسور هدایت اله الیاسی، پیشکسوت نام آور حوزه ی بیهوشی، درد و مراقبتهای ویژه بعنوان رئیس، مرکز تحقیقات بیهوشی کار رسمی خود را آغاز کرد.

ار آن پس این مرکز با بهره گیری از حضور و همکاری بی شائبه‌ی استادان مجرب و پرتلاش، فعالیت بی وقفه‌ای را دنبال کرده است. بطوریکه تاکنون تعداد بسیاری طرح های تحقیقاتی در غالب پایان نامه مقاطع تخصص و فوق تخصص و یا غیر از آن در این مرکز وارد شده و به انجام رسیده اند. همچنین مقالات پرشماری توسط اعضای گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ژورنال های معتبر ایرانی و خارجی به چاپ رسیده اند. از سوی دیگر، چندین کتاب توسط اساتید زبده و تلاشگر بیهوشی بطور مستقل و یا در همکاری با اساتید حوزه های مرتبط ترجمه، تلخیص و یا تألیف شده اند که تحت نظارت و هماهنگی های این مرکز به چاپ رسیده است.

 

 

تنظیمات قالب