دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > درباره ما > تاريخچه 
 
 

تاریخچه

 

درخواست تأسيس مركز تحقيقات بیهوشی اولين بار در اسفند ماه 1384 به رياست محترم وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ارائه شد. با عنایت خداوند متعال و کوشش و دلسوزی دست اندرکاران امر پس از طی شدن مراحل اداری بالاخره مركز تحقيقات بيهوشي در بهمن ماه سال 1386 بطور رسمی فعاليت خود را آغاز نمود. 

با سپری شدن مراحل گوناگون و با توجه به فعاليت های چشمگیر مركز، در نهایت طی یکی از جلسه های شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي در مرداد ماه سال 1387، موافقت اصولي وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي جهت مركز تحقیقات بیهوشی صادر گرديد. مهرماه همان سال با انتخاب جناب آقای پرفسور هدایت اله الیاسی، پیشکسوت نام آور حوزه ی بیهوشی، درد و مراقبتهای وِیژه بعنوان رئيس، مرکز تحقیقات بیهوشی كار رسمي خود را آغاز كرد.

ار آن پس اين مركز با بهره گيري از حضور و همکاری بی شائبه‌ی استادان مجرب و پرتلاش، فعاليت بی وقفه‌ای را دنبال کرده است. بطوریکه تاكنون تعداد بسیاری طرح های تحقیقاتی در غالب پايان نامه مقاطع تخصص و فوق تخصص و یا غیر از آن در اين مركز وارد شده و به انجام رسیده اند. همچنین مقالات پرشماری توسط اعضای گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ژورنال های معتبر ایرانی و خارجی به چاپ رسیده اند. از سوی دیگر، چندین کتاب توسط اساتید زبده و تلاشگر بیهوشی بطور مستقل و یا در همکاری با اساتید حوزه های مرتبط ترجمه، تلخیص و یا تألیف شده اند که تحت نظارت و هماهنگی های این مرکز به چاپ رسیده است.